TTO Emet ve Hisarcıklı sanayicilerle bir araya geldi

TTO Emet ve Hisarcıklı sanayicilerle bir araya geldi

Ercan Kolku l Emet Tavşanlı Ticaret ve sanayi odası yönetim kurulu odalarına bağlı Emet ve Hisarcık ta işletmecilik yapan esnaflar ve sivil toplum örgütleri ile bir araya geldi. 

Emet Termal resort kongre salonunda gerçekleşen yemeğe Oda başkanı Davut Efe,Meclis başkanı İlhami Aydın, ve yönetim kurulu üyeleri katıldı. Emet ve Hisarcık ilçelerimizde odaya kayıtlı esnaflarımız ve ilçeler sivil toplum örgütleri ve oda başkanlarının katıldığı gecede Ticaret odasının faaliyetleri ve ilçelerin sorunları görüşüldü. 
Gecede konuşan Tavşanlı Ticaret ve Sanayi odası meclis başkanı İlhami Aydın ilçelerimizin maden ve termal konusundaki zenginliklerini değerlendirirken, bu kaynaklardan yeterince faydanılamadığını, en etkin faydanın ilçe ekonomilerine dönüşümüne sağlamak için belirli çalışmalar yürüttüklerini söyledi. Aydın, bölgesel kalkınmada güç birliğine gidilmesinin önemini vurguladığı konuşmasında oda olarak gerçekleştirdikleri faaliyetleri de özetledi. 
Tavşanlı Ticaret ve sanayi odası başkanı Davut Efe ise yaptığı konuşmada,özellikle ilçe bağlantı yollarının tamamlanması ile yeni bir ekonomik hat kurulacağını belirterek;" Tavşanlı-Emet Hisarcık-Simav ve Tavşanlı-Emet-Hisarcık yeni yol çalışmaları tamamlandığında yeni bir ekonomik hattımız olacak. İlçeler olarak iş birliğine giderek bölgesel kalkınmayı sağlamak adına çalışacağız. Yeni yatırımcıları bölgemize çekerek, ilçelerimizin her yönden büyümesine çalışacağız, "dedi. Gecede katılımcıların görüş ve düşüncelerini aktarma fırsatı bulurken,toplantının ilçelerin ortak çalışmalar yapmaları adına faydalı geçtiği gözlemlendi.