terma city

Çambaşı Yaylası ile Oksijene Doyun

Giresun ve Ordu arasında bulunan bu mükemmel doğaya ait yer, 3725 rakımı ile doğanın ve temiz oksijenin bulunduğu harika yerlerden biri. Piknik ve doğa sporları için uygun güzide yerlerden biri olan Çambaşı yaylasına bölge halkının yoğun ilgisine uğruyor.

Çambaşı yaylası, Ordu’ya bağlıdır. 3725 rakımı ile zirve kısımlarına çıktığınız da bulutların üzerinde olmanın keyfine varacaksınız. Harika bir doğası olan bu yayla, yazın oldukça serin olması sayesinde yerli turistler buraya hem piknik yapmak hem de serinlemek amaçlı çıkarak harika bir sosyal gün geçirebiliyorlar. Çambaşı yaylasında bulunan krater gölü ve akarsuları ile tertemiz sularını yerli misafirlerini sunuyor.

Doğa sporları ve macera severler için harika bir yer olan bu yayla üzerinde düzenli yürüyüş yapan bir grup ve dağ bisikleti gibi yapan insanlarla dolup taşmaktadır. Ayrıca oluşan manzaralar ile profesyonel fotoğrafçılar içinde büyük bir malzeme olan yaylaya ilgi yılın her mevsiminde artmaktadır.

Gerekli tanıtımlarının tam olarak yapılmadığı ve yabancı turizmine de henüz açılmayan bu yayla, gerekli ilgi ve alaka gösterildiğinde yurt içi ve yurt dışı organizyonlar ile harika bir ortam haline getirilerek ülkemizin ve harika doğasının tanıtılmasından büyük kar edilecektir.